Geri Ödeme ve İade Politikası

Almış olduğunuz ürünü ambalajını tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren, yasal süre içinde, teslim aldığınız şekli ile vazgeçme hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz.

Ambalajı bozulmuş, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

Ürün elinize ulaştığında paketi teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına hasar tespit tutanağı tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ancak tutanak tutturduğunuz takdirde ürünün geri iadesi yapılabilmektedir. Kargodan kaynaklı tahribat oluşmuş ürünlerin tutanak olmadan iadesi yapılmamaktadır.

Ürün iade talebiniz onaylandığında, sizden ürün ve ürüne ait tüm parçaları ve ürün ile gönderilen faturanın tüm nüshalarını bize göndermenizi isteyeceğiz. Lütfen muhafaza ediniz.

Ürünü iade etmeniz veya alışverişinden caymanız halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren Mesafeli Satış Sözleşmesi ilgili maddesinde açıklanan yasal süreler dahilinde ürün tutarı tarafınıza iade edilir.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesaire durumları tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iadesi yapılamamaktadır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde iade kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Ürün iadesinde ürün ücretinin tamamı iade edilir. Ancak ürünü satın alırken kargo için yapmış olduğunuz ücretin iadesi yapılmaz.

Siparişler kargoya verilmeden önce iptal edilirse ürün ücreti ve kargo ücretinin tamamı iade edilir. Ancak ürün kargoya verildikten sonra sipariş iptal edilemez. Ürünü kargodan teslim alarak (ürünün hasarsız olduğunu kontrol edip emin olarak)  iade işlemleri başlar.

Ürün iadelerinde karşıdan ödemeli olarak yollanan paketlerde, ürün teslim alınır ve ürün ücret iadesi yapılırken karşıdan ödeme tutarı tahsil edilerek ücret iadesi yapılır.

Ücret iadesi, ödemenin yapıldığı şekilde yapılır. EFT/Havale ile yapılan ödemelerde EFT/Havale’nin geldiği hesaba, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde de, alışverişin yapıldığı kredi kartına, kapıda nakit ödeme yapıldıysa, ödemeyi yapan kişinin banka hesap numarasına geri ödeme yapılır.